Regionalny Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Regionalny Sejmik w Tarnogrodzie ma zasięg międzywojewódzki (w Polsce jest 5 takich Sejmików). Celem przeglądu jest prezentacja i ocena aktualnego stanu amatorskiego ruchu teatralnego w środowisku wiejskim, jak również promocja i popularyzacja wiejskich zespołów teatralnych oraz ochrona tradycji ludowych polskiej wsi.

W przeglądzie bierze udział kilkanaście (12 -15) zespołów, które prezentują sztuki teatralne oraz widowiska obrzędowe. Idea spotkań dla samych twórców jest miejscem zdobywania teatralnych doświadczeń i umiejętności, a dla wiejskiego teatru szansą promocji.

Inicjatywa sejmikowania mobilizuje środowisko wiejskie do opracowywania scenicznych obrzędów i prezentacji we własnym środowisku oraz w różnych regionach kraju Jednym z najważniejszych celów jest ochrona przed zapomnieniem dawnych obrzędów i tradycji ludowych.

Sejmik regionalny swym zasięgiem obejmuje następujące województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie oraz mazowieckie. Najlepsze 2 - 3 zespoły prezentować się będą na Sejmiku Ogólnopolskim, w październiku w Tarnogrodzie.

Podczas imprezy odbywają się zajęcia warsztatowe dla kierowników, instruktorów oraz członków wiejskich zespołów teatralnych oraz omówienie prezentowanych spektakli.

Cele:
1. Upowszechnianie dorobku teatrów wiejskich
2. Uzupełnianie dokumentacji do celów naukowych, poznawczych
3. Doskonalenie zespołów przez organizację zajęć warsztatowych.
4. Zainspirowanie twórców wiejskiego teatru do korzystania z dorobku kultury ludowej i narodowej.
5. Promocja amatorskich zespołów teatralnych poza miejscem zamieszkania.

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« grudzień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod