Powiatowy Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

Logo Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i MłodzieżowychPrzegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych odbywa się w marcu i kwietniu na terenie województwa lubelskiego i składa się z przeglądów powiatowych. Przegląd kończy Finałowy Festiwal Najciekawszych Widowisk.

W przeglądzie biorą udział amatorskie teatry żywego planu, lalkowe, plastyczne, tańca, kabarety, w których wykonawcy nie przekroczyli 16 lat.

Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz stwarzanie możliwości wymiany doświadczeń pedagogów, instruktorów, amatorów działalności kulturalnej i amatorskich zespołów teatralnych.

Rada Konsultantów powołana przez organizatorów na przeglądach powiatowych omawia podczas seminarium prezentowane widowiska z ich twórcami, wyróżniając nominują do Festiwalu Najciekawszych Widowisk. Biorą pod uwagę dobór właściwego repertuaru, uczestnictwo wykonawców we współtworzeniu widowiska oraz nowatorskie rozwiązania sceniczne i poszukiwania środków wyrazu artystycznego.

Warunkiem uczestnictwa jest dokładnie wypełniona karta zgłoszenia przesłana w wyznaczonym terminie na adres organizatora. Czas trwania widowiska nie może przekraczać 30 minut.

Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 

Nadchodzące wydarzenia

  • Brak nadchodzcych wydarze
Subskrybuj zawartość

Kalendarz Imprez

« grudzień 2018
ndz.pon.wt.śr.czw.pt.sob.
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Hosted by Net Partners Sp. z o.o. | Designed by Strony www - Tarnogrod